The Anatomy of Pain

The Anatomy of Pain (02)

29. srpna 2013 v 16:31 | Lena Flare

Kapitola 2.
.......................................................................................................................................................
Den utekl rychle. Možná až moc. Musela jsem si jít brzy lehnout, což jsem trochu protestovala, protože jsem byla zvyklá na dlouhé ponocování s knížkou v ruce. Ne, že bych byla vášnivým čtenářem, ale ráda jsem se ocitala v jiném světě, než je ten realistický.
Problém byl, že jsem nemohla usnout. Z nekonečného převalování se v posteli jsem se nakonec posadila na posteli a pohlédla na okno, odkud se do pokoje dostával malý zdroj světla z pouličních lamp. Mohly být tak dvě ráno.
Pohled mi zabloudil na zem, kde se rozvalovaly teplé chlupaté ponožky. Popadla jsem se do rukou a nasadila si je. Chvíli jsem ještě stále nepřítomně seděla na posteli a nejspíš čekala na příchod apokalypsy, ale poté jsem se nakonec vykopala z vyhřátého místa do chladnější části k oknu.
Sedla jsem si na vychladlý parapet a dívala se na krásnou temnou podzimní atmosféru nočního města. Bylo slyšet, jak venku hvízdá vítr, jak si pohrává se stromy, které opadávají. Milovala jsem podzim. Bylo to to nejhezčí období roku.
U okna jsem strávila asi hodinu, jen pozorováním okolí, ztracená ve vlastních myšlenkách. Byla jsem si nejistá tím, jak zapadnu. Stýskalo se mi trochu po starých přátelích, které jsem byla nucena opustit. Něco mi říkalo, že tohle město bude v něčem odlišné. Mé podvědomí totiž nikdy nelhalo. Opustila jsem od naivních představ a opět si šla lehnout do postele. Nanedlouho po tom jsem konečně usnula.

The Anatomy of Pain (01)

9. srpna 2013 v 1:47 | Lena Flare

Kapitola 1.
.......................................................................................................................................................
Do prázdného pokoje vnikalo ranní světlo a chlad. U okna poskakovali maličcí ptáčci, hledající něco k snědku… A ona tam ležela zachumlaná v přikrývkách, dělala, jako kdyby se jí dnešní den vůbec netýkal.
Rozlepila oči od sebe a rozespale se podívala na budík, který ještě kupodivu nebyl zabalený v krabici u postele. Nesouhlasně zamručela a hlavu opět zabořila do polštáře. Po dalších třech minutách, kdy se konečně rozhodla, že opustí vyhřátou postel, vstala a šla k oknu.
Na silnici před domem už stáli stěhováci a její máma běhala splašeně kolem, aby na vše dohlédla. Dnešní den bude něco velkolepého.

Introduce

9. srpna 2013 v 1:44 | Lena Flare


Jak jsem řekla dříve, začala jsem znovu psát. Povídka, nebo jak se to vezme, se jmenuje The Anatomy of Pain, čili Anatomie bolesti.
Hlavní postavou v této povídce bude mladá šestnáctiletá Alexandria, Alex.
 
 

Reklama